DKA-Suharekë publikon rezultatet e testit me shkrim të konkursit për 10 mësimdhënës dhe dy edukatore

  • 27.08.2022
DKA-Suharekë publikon rezultatet e testit me shkrim të konkursit për 10 mësimdhënës dhe dy edukatore

Drejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Komunën e Suharekës më 15 korrik 2022 kishte hapur konkurs pune për 10 mësimdhënës/e dhe dy edukator/e.

Ndërsa, tashmë DKA-Suharekë ka publikuar rezultatet e testit me shkrim të kandidatëve.

“Komisioni Përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës në bazë të kushteve dhe kritereve të përcaktuara sipas konkursit 05 nr.748 të datës 15.07.2022, përpilon listën e kandidatëve sipas pikëve të arritur në testin me shkrim dhe orarin për intervistat me gojë”, thuhet në njoftim.


Tutje bëhet e ditur se intervista me gojë do të mbahet me datën 31 gusht 2022 në sallën e Bordit KK Suharekë nga ora 09:00 deri në 15:30.

1. SHFMU “Vaso Pashë Shkodrani” në Leshan
Një mësimdhënës për lëndën e historisë

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Arlind Hajdari809:00
2Armir Krasniqi85
3Pranvera Gashi82
4Flamur Basha81

2. SHFMU “28 Nëntori” në Dobërdelan
Një mësimdhënës për lëndën e gjuhës dhe letërsisë shqipe

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Blerina Berisha669:30
2Bukurije Maksutaj68
3Xhevahire Shahini-Kolgeci67

3. SHFMU “Ramë Bllaca” në Bllacë
Një mësimdhënës/e për lëndën e biologjisë (zëvendësim i pushimit të lehonisë)

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Fatbardha Morina8410:00
2Aida Zekolli54
3Donjeta Shala81

4. SHFMU “Ramë Bllaca” në Bllacë
Një mësimdhënës/e për lëndën e histori-edukatë qytetare për kohë të caktuar deri në përfundimin e mandatit të drejtorit

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Burim Iballi8110:30
2Flamur Basha56

5. SHFMU “Ramë Bllaca” në Bllacë
Një mësimdhënës/e për lëndën e fizikës për 10 orë mësimi për kohë të caktuar deri në përfundimin e mandatit të drejtorit

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Mirjeta Begaj-Gashi5911:00
2Musa Lezi60

6. SHFMU “Sadri Duhla” në Duhël
Një mësimdhënës/e për mësimin klasor – zëvendësim i pushimit të lehonisë

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Gentiana Musaj6211:30
2Mirditë Perteshi67
3Qëndresa Guraziu69
4Embrona Berisha63
5Arjeta Veselaj63
6Arta Jupaj53
7Lirije Morina68
8Shkodran Seferaj69

7. SHFMU “Besim Ndrecaj” në Maqitevë
Një mësimdhënës/e për mësim klasor

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Qëndresa Guraziu6913:00
2Fitim Aliaj73
3Hasime Beqiraj78
4Arjeta Veselaj63
5Lirije Morina68
6Kushtrime Krasniqi78
7Dijana Thaqi70.5

8. SHFMU “Hasan Prishtina” në Semetisht
Një mësimdhënës/e për mësim klasor

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Fatlinda Gashi6313:30
2Qëndresa Guraziu69
3Embrona Berisha63
4Elmaze Hasani68
5Arta Jupaj53
6Lirije Morina68
7Jetlira Sopaj58
8Gentiana Musaj62
9Dorentina Derguti69
10Arjeta Veselaj63

9. IP “Fluturat” në Suharekë
Një edukator/e për paralelen në Mushtisht (zëvendësim i pushimit të lehonisë)

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Shpresa Bytyqi-Sopa3914:00
2Shaha Bajraktari54
3Halime Xhemajli37

10. IP “Fluturat” në Suharekë
Një edukator/e për paralelen në Studençan (zëvendësim i pushimit të lehonisë)

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Shpresa Bytyqi-Sopa3914:30
2Bleona Gashi56
3Ganimete Bajraktari55
4Gentiana Sahitaj52
5Egzonë Bajraktari39
6Adelina Gashi55

11. IAAP “Skënder Luarasi” në Suharekë
Një mësimdhënës/e për lëndën e gjuhës gjermane për 11 orë mësimi në javë

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Blerta Bylykbashi5515:00
2Fjolla Ibrahimi-Gashi62
3Elfije Vataj66
4Marigona Gallapeni61

12. IAAP “Abdyl Ramaj” në Shirokë
Një mësimdhënës/e për lëndët e mjekësisë për 10 orë mësimi në javë

Nr.Emri dhe mbiemri i
kandidatit/es
Numri i pikëve të
arritura në test
Intervista me gojë mbahet
në ora:
1Gani Voci5415:30
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë