DKA-Suharekë publikon listën e ngushtë të konkursit për 5 mësimdhënës/e

  • 09.09.2022
DKA-Suharekë publikon listën e ngushtë të konkursit për 5 mësimdhënës/e

Më 24 gusht Drejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Komunën e Suharekës ka hapur konkurs për pesë mësimdhënës/e në disa shkolla.

Ndërkaq, tashmë DKA-Suharekë ka publikuar edhe listën e ngushtë të kandidatëve të këtij konkursi.

Kandidatët që janë përfshirë në listën e ngushtë do t’i nënshtrohen testit me shkrim me datë 14 shtator 2022, me fillim prej orës 09:00 në Sallën e Bordit të KK Suharekë.


“Komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës në bazë të kushteve dhe kritereve të përcaktuara sipas konkursit 05 Nr.793, të datës 24.08.2022 përpilon listën e ngushtë të kandidatëve të cilët do t’i nënshtrohen testit me shkrim me datë: 14.09.2022, ora: 09:00, në Sallën e Bordit të KK Suharekë”, thuhet në njoftimin e DKA-së.

1. SHFMU “Dëshmorët e Greikocit” në Greikoc – një mësimdhënës/e për lëndën e muzikës

Emri dhe mbiemriAplikon në lëndënAplikon në
shkollën
Genc BehluliMuzikëSHFMU “Dëshmorët
e Greikocit” – Greikoc
Hektor KryeziuMuzikëSHFMU “Dëshmorët
e Greikocit” – Greikoc

2. IAAP “Skënder Luarasi” në Suharekë – një mësimdhënës/e për pozitën: Elektrotenikë

Emri dhe mbiemriAplikon për pozitënAplikon në
shkollën
Visar BerishaElektroteknikëIAAP “Skënder Luarasi” – Suharekë
Shukri KryeziuElektroteknikëIAAP “Skënder Luarasi” – Suharekë
Blerina BylykbashiElektrotenikëIAAP “Skënder Luarasi” – Suharekë

2.1 IAAP “Skënder Luarasi” në Suharekë – një mësimdhënës/e për pozitën: Dizajn i tekstilit dhe veshjeve

Emri dhe mbiemriAplikon për pozitënAplikon në
shkollën
Bleona HoxhaDizajn i tekstilit dhe veshjeveIAAP “Skënder Luarasi” – Suharekë
Dafina IsufiDizajn i tekstilit dhe veshjeveIAAP “Skënder Luarasi” – Suharekë
Mehreme ElshaniDizajn i tekstilit dhe veshjeveIAAP “Skënder Luarasi” – Suharekë

3. IAAP “Abdyl Ramaj” në Shirokë – një mësimdhënës/e, praktikë profesionale 10 orë, për pozitën: Infermieri

Emri dhe mbiemriAplikon për pozitënAplikon në
shkollën
Aplikacioni i dytë
Drenushë SalihuInfermieriIAAP “Abdyl Ramaj” – Shirokë//
Blerta BajraktariInfermieriIAAP “Abdyl Ramaj” – ShirokëLaborant mjekësor
Hykmete BajraktariInfermieriIAAP “Abdyl Ramaj” – ShirokëLaborant mjekësor
Valbona ZeqirajInfermieriIAAP “Abdyl Ramaj” – Shirokë//

3.1 IAAP “Abdyl Ramaj” në Shirokë – një mësimdhënës/e, praktikë profesionale 10 orë, për pozitën: Laborant mjekësor

Emri dhe mbiemriAplikon për pozitënAplikon në
shkollën
Aplikacioni i dytë
Hykmete BajraktariLaborant mjekësorIAAP “Abdyl Ramaj” – ShirokëInfermieri
Krenare BajraktariLaborant mjekësorIAAP “Abdyl Ramaj” – Shirokë//
Blerta BajraktariLaborant mjekësorIAAP “Abdyl Ramaj” – ShirokëInfermieri

Kandidatët të cilët nuk janë përfshirë në listën e ngushtë kanë të drejtë në afat prej tre ditësh të paraqesin vërejtjet e tyre në përpilimin e listës së ngushtë te komisioni përzgjedhës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë