DKA-Suharekë hap konkurs pune për teknik/ndihmës për SHFMU “17 Shkurti” në Shirokë

  • 21.11.2022
DKA-Suharekë hap konkurs pune për teknik/ndihmës për SHFMU “17 Shkurti” në Shirokë

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka hapur konkurs pune për një teknik ndihmës në SHFMU “17 Shkurti” në Shirokë.

“Drejtoria e Arsimit duke u bazuar në nenin 20,22 dhe 27 të ligjit mbi marrdhëniet e detyrimeve 04/L-077 të nenit 8 dhe 10 alinea 6,7 dhe 8 të ligjit të punës nr.03/L-212 dhe bazuar në kërkesën e SHFMU “17 Shkurti” në Shirokë të protokollit nr.85 të datës 31.10.2022 Drejtoria e Arsimit bënë këtë shpallje publike për angazhimin e punëtorit me kontratë për punë dhe detyrë specifike.” thuhet në konkurs, përcjellë SuharekaOnline.

Poashtu, është bërë e ditur se paga për këtë pozitë do të jetë 270 euro dhe se kontrata do të zgjasë 4 muaj.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë