DKA-Suharekë hap konkurs pune për 9 mësimdhënës në disa shkolla të Komunës së Suharekës

  • 22.12.2022
DKA-Suharekë hap konkurs pune për 9 mësimdhënës në disa shkolla të Komunës së Suharekës

Drejtoria Komunale e Arsimit në Komunën e Suharekës ka hapur konkurs pune pë 9 mësimdhënës në disa shkolla të Suharekës.

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka njoftuar se ka hapur konkurs pune për 9 mësimdhënës në shkollat si: SHFMU “7Marsi” në Suharekë, SHFMU “17 Shkurti” në Shirokë, SHFMU “Dëshmorët e Greikocit” në Greikoc, SHFMU “Naum Veqilhargji” në Mohlan, SHFMU “Ramë Bllacë” në Bllacë, SHFMU “Bajram Curri” në Nishor dhe Gjimnazi “Jeta e Re” në Suharekë, raporton SuharekaOnline.

Në njoftim është bërë e ditur se kandidatët të cilët dëshirojnë të aplikojnë për këto pozita duhet të dorëzojnë këtë dokumentacion:


  1. Formulari i aplikimit (kërkesa) të cilën e plotëson kandidati
  2. Ekstrakti i lindjes
  3. Letërnjoftimi (fotokopje)
  4. Dëshmi që nuk jeni nën hetime
  5. Dëshmia e shkallës së kualifikimit ose certifikata në vend të diplomës e cila nuk duhet të jetë më e vjetër se gjashtë muaj (fotokopje)
  6. Kandidatët të cilët kanë diplomuar jashtë Republikës së Kosovës, duhet t’i kenë diplomat e nostrifikuara nga Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit.
  7. Dëshmia e përvojës së punës në arsim, (nëse ka)
  8. Certifikata për trajtimet e kryera të akridetuara nga MASHTI (nëse ka)

Dokumentet e kompletuara dorëzohen të fotokopjuara, ndërsa dokumentet origjinale prezentohen në intervistë.

Afati për pranimin e aplikacioneve është 15 ditë, nga data 22.12.2022 deri më datë 09.01.2023.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë