DKA-Suharekë hap konkurs pune për 2 sekretar/e në 2 shkolla, aplikojnë 20 kandidatë

  • 09.12.2022
DKA-Suharekë hap konkurs pune për 2 sekretar/e në 2 shkolla, aplikojnë 20 kandidatë

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka njoftuar se ka përpiluar listën e ngushtë të kandidatëve për sekretar në dy shkolla të Komunës së Suharekës.

DKA-Suharekë ka njoftuar se komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës në bazë të kushteve dhe kritereve të përcaktuara sipas konkursit 05 nr. 1013, të datës 13.10.2022 ka përpiluar listën e ngushtë të kandidatëve të cilët do t’i nënshtrohen testit me shkrim me datë: 14.12.2022, raporton SuharekaOnline.

Sipas njoftimit bëhet e ditur se testi me shkrim do të mbahet në sallën e Bordit të Komunës së Suharekës, në ora 10:00.


Konkursi është i hapur për dy pozita të sekretarit/es në SHFMU “Shaban Mazreku” në Sopijë dhe SHFMU “Lidhja e Prizrenit”, pozita këto për të cilën kanë aplikuar 20 kandidatë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë