DKA-Suharekë hap konkurs për ndarjen e 350 bursave për studentët dhe nxënësit e komunës

  • 02.02.2023
DKA-Suharekë hap konkurs për ndarjen e 350 bursave për studentët dhe nxënësit e komunës

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka njoftuar se ka shpallur konkurs pë 350 bursa.

Në njoftimin e DKA-Suharekë ka njoftuar se 200 bursa do të jepen për studentët ndërsa, 150 të tjera për nxënës të shkollave të mesme të larta, raporton SuharekaOnline.

Vlera e burses për një vit akademik-shkollor do të jetë:


  • Për studentë 50 euro në muaj për 10 muaj
  • Për nxënës 25 euro në muaj për 10 muaj

Poashtu, në njoftim tregohen edhe kushtet që duhet të plotësojnë studentët dh nxënësit të cilët dëshirojnë të aplikojnë për bursa.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë