DKA-Suharekë anulon konkursin për një mësimdhënës dhe një punëtor teknik/ndihmës

  • 14.10.2022
DKA-Suharekë anulon konkursin për një mësimdhënës dhe një punëtor teknik/ndihmës

Drejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Komunën e Suharekës më 22 shtator të këtij viti kishte hapur konkurs pune për disa pozita, ndër to edhe për një mësimdhënës/e për lëndën e TIK-ut dhe një punëtor teknik/ndihmës.

Ndërkaq, përmes një njoftimi DKA-Suharekë ka bërë të ditur se ka anuluar pjesërisht konkursin.

Në këtë konkurs janë anuluar dy pozita, për një mësimdhënës për lëndën e TIK-ut për kohë të caktuar deri me datë 31.08.2023 (zëvendësim) në SHFMU “Dëshmorët e Greikocit” në Greikoc, dhe një punëtor teknik/ndihmës për kohë të caktuar deri me datë 31.08.2023 (zëvendësim).


Po ashtu, nga DKA-Suharekë kanë shtuar se pozitat e lartëcekura janë anuluar për shkak se nuk janë plotësuar kushtet e konkursit dhe në mungesë të numrit të aplikuesve.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë