Dita e Çlirimit të Suharekës, bëhen homazhe te varrezat e dëshmorëve

Sot shënohet 23-vjetori i Çlirimit të Suharekës, ku kjo ditë shënohet me aktivitete të ndryshme në komunën tonë.

Dita e Çlirimit të Suharekës, bëhen homazhe te varrezat e dëshmorëve

Me fillim nga ora 10:00 gjatë ditës së sotme janë bërë homazhe te varrezat e dëshmorëve.

Në këto homazhe kanë marrë pjesë shumë qytetarë, familjarë të dëshmorëve, përfaqësues të komunës e pjesëtarë të Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, zyrtar policor dhe atyre të FSK-së.


Kremtimi i kësaj dite vazhdon edhe me homazhe te permendoret e heronjve Besim Ndreca, Fadil Vata, dëshmorit Kenan Halimi, përmendorja e Viktimave Civiale, shtatorja e varri i Ukë Bytyçit në Semetisht.

Po ashtu, homazhe do të bëhen edhe tek pllaka përkujtimore e gazetarëve gjermanë në Qafë të Duhlës dhe varrezat e dëshmorëve në Greiqec.

THERANDË, Urime Dita e Çlirimit. Lavdi dëshmorëve!“, ka shkruar kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj në rrjetin social “Facebook”.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë