Dita Botërore e Diabetit, QKMF e Suharekës ofron shërbime për qytetarët

  • 14.11.2022
Dita Botërore e Diabetit, QKMF e Suharekës ofron shërbime për qytetarët

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Suharekë “Rexhep Kuçi” sot po shënon Ditën Botërore të Diabetit.

QKMF-Suharekë ka organizuar një aktivitet në Sheshin e Qytetit për ditën botërore të diabetit, ku me këtë rast po shpërndahen edhe fletushka me udhëzime se çfarë është sëmundja e sheqerit në gjak dhe si duhet të mbrohemi nga ajo, transmeton SuharekaOnline.

Qytetarët e interesuar po bëjnë edhe matjen e sheqerit në gjakë si dhe shtypjen e tensionit e ku po marrin edhe udhëzime nga ekipi i QKMF-së.


Në aktivitet kanë qenë prezente, nënkryetarja e komunës Mihrije Suka, drejtoresha e shëndetësisë Besa Kuqi dhe drejtoresha e QKMF-së Sale Bytyqi.

Ky aktivitet pritet të zgjatë deri në ora 16:00.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë