“Diafest 2021” nesër në sheshin e qytetit në Suharekë performon Gjon Muharremaj dhe artistë të tjerë

  • 06.08.2021
“Diafest 2021” nesër në sheshin e qytetit në Suharekë performon Gjon Muharremaj dhe artistë të tjerë

Komuna e Suharekës e udhëhequr nga Bali Muharremaj, tashmë ka bërë tradicionale pritjen e bashkatdhetarëve me manifestime të ndryshme, siç është edhe DiaFest.

Këtë vit pikërisht duke filluar me datën 7 gusht në sheshin të qytetit ka organizuar një mega koncert, ku natën e parë performon Gjon Muharremaj.

Nën patronatin e kryetarit të Komunës, Bali Muharremaj, në Suharekë organizohet “DIAFEST 2021”. Nata e parë me 7 gusht, ndërsa nata e dytë me 8 gusht. Manifestimi mbahet te Sheshi i qytetit dhe fillon në ora 19:00.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë