Deputetja Balje dhe zv.ministri Veliji vizitojnë Suharekën, priten nga kryetari Muharremaj

  • 13.09.2022
Deputetja Balje dhe zv.ministri Veliji vizitojnë Suharekën, priten nga kryetari Muharremaj

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje si dhe zëvendësministri i Ministrisë së Zhvillimit Rajonal, Almir Veliji kanë vizituar gjatë ditës së sotme Komunën e Suharekës.

Deputetja Balje dhe zv.ministri Veliji janë pritur nga kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj, ku ky i fundit ka deklaruar se kanë biseduar rreth aktiviteteve të shumta.

I pari i Suharekë ka shtuar se ka shprehut gatishmërin që në të ardhmen, të krijojnë projekte të ndryshme për t’iu shërbyer qytetarëve.


Ndryshe, së fundmi Komunën e Suharekës e ka vizituar edhe ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku, ku vizitoi edhe muzeun e qytetit si dhe punimet në shtëpinë e kulturës “Ukë Bytyçi”.


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë