Dënohet me 200 euro personi i cili hudhi mbeturina në Zonën Industriale në Shirokë

  • 24.05.2023
Dënohet me 200 euro personi i cili hudhi mbeturina në Zonën Industriale në Shirokë

Shumë herë e kemi parë ambientin e ndotur nga lloje të ndryshme të mbeturinave.

Një rast i tillë e kemi hasur edhe në Zonën Industriale në Komunën e Suharekës, shkruan SuharekaOnline.

Një person ditë më parë kishte hudhur mbeturina në një pjesë të Zonës Industriale në Shirokë të Suharekës, gjë për të cilën komuna ka marrë masa.


Pas kësaj, Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj përmes një shkrimi ka njoftuar se personi i cili e ka ndotur ambientin duke hudhur sasi të konsiderueshme të mbeturinave është dënuar me 200 euro dhe është detyruar që hapësirën ta pastroj vetëm.

“200 euro dënimi dhe natyrisht që e ka pastruar vet edhe hapsiren publike.

Asnjë kompromis me ata që e dëmtojnë ambientin dhe hudhin mbeturina në zona publike, ndryshe aplikohen dënimet sipas ligjit.” ka shkruar Muharremaj.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë