Brenda 4 muaje në Suharekë, mbi 20 raste të kanosjes

Mbetet ende shqetësuese fakti se vazhdon të ketë rritje numri i kanosjeve që ndodhin në Suharekë si dhe në gjithë vendin.

Brenda 4 muaje në Suharekë, mbi 20 raste të kanosjes

Në çdo takim të sigurisë lokale që mbahet me nënkryetaren e Komunës së Suharekës, përfaqësuesve të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës çdo herë është prezent numri i kanosjeve.

Kanosje të tilla e të shumta të cilat kanë ndodhur kohëve të fundit kanë bërë që Policia e Kosovës të rris masat për parandalimin e këtyre veprave.


SuharekaOnline ka mbledhur statistikat e rasteve të kanosjeve të cilat kanë ndodhur në periudhën Qershor – Shtator 2021.

Sipas këtyre statistikave bëhet e ditur se gjatë këtyre katër muajve të fundit në Suharekë kanë ndodhur 22 kanosje.

Gjatë muajit qershor të vitit 2021 ndodhën 8 kanosje, prej tyre 5 në dy javët e para dhe 3 në dy javët e fundit të qershorit, ndërsa në korrik ndodhën 4 kanosje, prej tyre 1 në dy javët e para dhe 3 të tjera në dy javët e fundit, në gusht ndodhën 3 raste të tilla, 1 në dy javët e para dhe 2 në dy javët e fundit të gushtit.

Ndërsa, në shtator ndodhën 7 raste të kanosjes në Suharekë, 3 në dy javët e para dhe 4 në dy javët e fundit të muajit.

MuajiNr. i kanosjeve në SuharekëNr. i kanosjeve në dy javët e paraNr. i kanosjeve në dy javët e fundit
Qershor 2021853
Korrik 2021413
Gusht 2021312
Shtator 2021734
TOTAL221012
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë