Bora e madhe e papritur shkakton kaos para tunelit Gotthard

Shkaktar i këtij kaosi është mbulimi me borë i pjesës së autostradës në mes të lokaliteteve Göschenen dhe Amsteg

Bora e madhe e papritur shkakton kaos para tunelit Gotthard

Reshje të fuqishme të borës edhe në ultësira, kanë shkaktuar kaos në mëngjesin e sotëm para tunelit Gotthard. Shumë automjete që po shkonin nga Zvicra veriore drejt jugut janë detyruar që për një kohë të mbeten në rrugë, pa mundësi për të lëvizur tutje, njofton Agjencia e Lajmeve SDA.

Madje autostrada për një kohë është bllokuar për të sanuar gjendjen. Nga ora 8 e mëngjesit komunikacioni ka filluar sërish por me shpejtësi më të vogël se zakonisht.


Shkaktar i këtij kaosi është mbulimi me borë i pjesës së autostradës në mes të lokaliteteve Göschenen dhe Amsteg, njofton për SDA një pjesëtar i Policisë Kantonale të Urit.

Aktualisht, pas lëshimit të rrugës, gjegjësisht masave të marra për pastrim të bores, automjetet lejohen vetëm një nga një, transmeton albinfo.ch. Kjo ndodh edhe për shkakun se ato nuk e kanë përgatitjen dimërore.

Ndërkohë, autimjetet që pastrojnë borën vazhdojnë të jenë të mobilizuara.

Mbetet e pqartë se për sa kohë do të vazhdojnë këto pengesa në trafik.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës