Bllaca, Peqani dhe Duhla nesër mbesin 4 orë pa rrymë

  • 08.12.2022
Bllaca, Peqani dhe Duhla nesër mbesin 4 orë pa rrymë

KEDS ka njoftuar se nesër, 09 dhjetor 2022, në Komunën e Suharekës dp të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

KEDS ka njoftuar se gjatë ditës së premte në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike nga ora 09:00 deri në orën 13:00, shkruan SuharekaOnline.

Vendet ku do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike janë: Një pjesë  e fshatrave Bllace, Duhel, Peqan dhe TS Beco.


“TS 110/10 kV Theranda  do të ndërprehet Stabilimenti në Peqan nga ora 09:00 deri në ora  13:00.  Trafostacionet që do të mbesin pa tension:

TS 10/0.4 kV       Bllaca VI lagjja Sukaj       (Kodi:    32000007005)

TS 10/0.4 kV       PEQANI                (Kodi:    32000007006)

TS 10/0.4 kV       Duhla Kraishtë  (Kodi:    32000007007)

TS 10/0.4 kV       Duhla,  B.Qatani               (Kodi:    32000007008)

TS 10/0.4 kV       Duhël, Lagjja Sopaj         (Kodi:    32000007009)

TS 10/0.4 kV       Duhël restorant giri        (Kodi:    32000007010)

TS 10/0.4 kV       Bllaca V bajraktare          (Kodi:    32000007011)

TS 10/0.4 kV       Bllaca I shkolla  (Kodi:    32000007012)

TS 10/0.4 kV       Bllaca II zekollet-elezaj (Kodi:    32000007013)

TS 10/0.4 kV       Bllaca III Kroni  blinde    (Kodi:    32000007014)

TS 10/0.4 kV       Bllaca II lumaj    (Kodi:    32000007015)

TS 10/0.4 kV       Kyqyket Bllacë  (Kodi:    32000007031)

TS 10/0.4 kV       Bllacë    (Kodi:    32000007032)

TS 10/0.4 kV       Zekollët – Bllacë              (Kodi:    32000007033)

TS 10/0.4 kV       N.T.P.Kroni Bllacë           (Kodi:    32000007034)

TS 10/0.4 kV       TS Beco (Kodi:    32000007035)

TS 10/0.4 kV       Lagjja Hoxaj – Bllacë      (Kodi:    32000007036)

TS 10/0.4 kV       Duhël    (Kodi:    32000007040)

TS 10/0.4 kV       Duhël- Lagjja te xhamia (Kodi:    32000007041)

TS 10/0.4 kV       Duhël- lagjja rafshi         (Kodi:    32000007042)

TS 10/0.4 kV       Bllace    (Kodi:    32000007045)

Vendet: Një pjesë  e fshatrave Bllace, Duhel, Peqan dhe TS Beco.

Arsyeja: Evitim rreziku,  kyçja e LP në kabllo dhe ndërrimi i shtyllës së tensionit të mesëm.” thuhet në njoftimin e KEDS-it.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë