Berisha: Dita e Flamurit, dalja në skenë e UÇK-së dhe ditëlindja e Adem Jasharit tregojnë kthesen më të madhe historike

  • 28.11.2022
Berisha: Dita e Flamurit, dalja në skenë e UÇK-së dhe ditëlindja e Adem Jasharit tregojnë kthesen më të madhe historike

Gjatë ditës së hënë për nder të festave të nëntorit, figura të ndryshme politike kanë nderuar heronjët e rënë për lirinë e vendit.

Kryetari i Partisë Demokratike dega në Suharekë, Dardan Berisha ka bërë homazhe së bashku me kolegët e tij dhe zyrtarë të tjerë të Komunës së Suharekës tek varrezat e dëshmorëve në Suharekë.

Berisha përmes një shkrimi në facebook ka uruar ditën e flamurit të gjithë shqiptarëve.


“28 Nëntori – Dita e Flamurit, është festa që bashkon shqiptarët anë e mbanë botës.

Shpallja e Pavarësisë së Shqipërisë,

Dalja në skenë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,

Ditëlindja e Komandantit Legjendar Adem Jashari, tregojnë kthesen më të madhe historike të popullit shqiptarë.

Lavdi dëshmorëve të rënë për atdhe!

Urime 28 Nëntori, dita e Flamurit..” ka shkruar Berisha.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë