Banorët e një lagje në Bllacë thonë se po rrezikohen nga një shtyllë elektrike

  • 26.11.2022
Banorët e një lagje në Bllacë thonë se po rrezikohen nga një shtyllë elektrike

Ka vite që KEDS është duke punuar në rregullimin e infrastrukturës energjetike duke ndërruar dhe përforcuar shtylla, izolatorë e pajisje përcjellëse.

Por të pakënaqur me shërbimet e KEDS-it në këtë drejtim ndjehen banorët e rrugës “Aulona” e cila kyçet me rrugën “Shaban Iballi” në Bllacë, raporton SuharekaOnline.

Një shtyllë prej druri e cila furnizon disa shtëpi me energji elektrike ka ngritur shqetësim tek banorët e asaj zone.


Banori i cili e ka raportuar rastin në redaksinë e SuharekaOnline bën të ditur se shtylla ndodhet në oborrin e tij dhe se i njejti e ka raportuar rastin në KEDS, por ai thotë se ka tash e një vit që nuk është ndërmarrë ndonjë masë për rregullimin e shtyllës e cila konsiderohet e rrezikshme për banorët.

Poashtu, ankuesi theksoi që për këtë rast përveç KEDS-it është lajmëruar edhe Policia e Kosovës në Suharekë.

Banorët e kësaj zone kërkojnë që rasti të merret më seriozisht sepse në çdo moment rrezikon të rrëzohet dhe të shkaktojë rrezik për qytetarët.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë