Ardian Shala befason Çun Lajqin, i’a blenë pothuajse gjysmën e librave, donacion për bibliotekën e qytetit!

Ardian Shala befason Çun Lajqin, i’a blenë pothuajse gjysmën e librave, donacion për bibliotekën e qytetit!

Aktori dhe autori i disa librave, Çun Lajçi, për disa ditë me radhë ka dalë të shesë librat e tij në qytetet e Kosovës.

Edhe pse sot ditë e dielë ai kishte zgjedhur qytetin e Suharekës, për të vazhduar në qytetin e Prizrenit.

Sipas tij arsyeja se pse po del të shesë librat e tij në qytete nuk është nga skamja por si shenjë rebelizmi për liderët për të cilët pati edhe një porosi.


Gjersa po shiste librat e tij në sheshin “Fadil Vata” autori Çun Lajqi u befasua nga deputeti i LDK-së, Dr.Ardian Shala, i cili i bleu pothuajse gjysmën e librave si donacion për bibliotekën e qytetit në Suharekë.

Lajqi u befasua edhe më shumë kur Shala i tha se këto libra meritojnë të lexohen nën rrezet e dritës dhe jo të rrin në rrezet e diellit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës