Ardhja e mërgimtarëve, Gjendjes Civile në Suharekë i zgjatet orari i punës

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj duke u bazuar në nenin 13 dhe 58 e lidhur me nenin 62, pika 1 të ligjit 03/L-040 për Vetëqeverisje Lokale Gazeta Zyrtare e Republikës së Kosovës, Nr 28/2008, nenit 44, të Ligjit Nr-05/L-031 për Procedurën e Përgjithshme Administrative “GazetaZyrtare e Republikës së Kosovës, Nr.20/2016”, ka marrë një vendim lidhur me orarin e punës të Gjendjes Civile.

Ardhja e mërgimtarëve, Gjendjes Civile në Suharekë i zgjatet orari i punës

Kryetari Muharremaj ka marrë vendim për zgjatjen e kohës së orarit të punës për sektorin e Gjendjes Civile dhe atë prej datës 01.07.2022 deri më 30.08.2022 nga ora 08:00 deri në 17:00, për arsye të ardhjes së mërgimtarëve tanë në vendlindje.

Në vendim thuhet se obligohet Drejtoreshja e Drejtorisë për Administratë që të bëjë autorizim për secilin zyrtar të Gjendjes Civile për kryerje të punës jashtë orarit të rregullt të punës të përcaktuar në pikën 1 të këtij vendimi.


Po ashtu, thuhet se për zbatim të këtij vendimi kujdeset Drejtoria për Administratë, ndërsa ky vendim hyn në fuqi në momentin e nënshkrim nga ana e Kryetarit të Komunës.

vendime1

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë