Anulohet konkursi për drejtor të shkollës “Bajram Curri” në Nishor

  • 16.03.2023
Anulohet konkursi për drejtor të shkollës “Bajram Curri” në Nishor

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë, ka njoftuar se ka anuluar konkursin për drejtor në shkollën “Bajram Curri” në Nishor.

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë bazuar në nenin 8, pika 2.2 të UA nr.151/2020 dhe proceverbalin e datës 15.03.2023 të komisionit përzgjedhës për zhvillimin e procedurave të rekurtimit, njofton se anulohet konkursi 05 nr.968 të datës 28.09.2022-për pozitën drejtor i shkollës, raporton SuharekaOnline.

Sipas njoftimit të DKA-së pozita e lartëcekur anulohet për shkak të mos përmbushjes së kushteve dhe kritereve të cilat kërkohen me Udhëzim Administrativ nr.151/2020 të datës 13.01.2023


N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë