Ankohet mërgimtari nga Suhareka: Pagova 1 mijë e 500 euro për gjëra elementare në doganën kroate

  • 30.12.2021
Ankohet mërgimtari nga Suhareka: Pagova 1 mijë e 500 euro për gjëra elementare në doganën kroate

“Me datën 28.12.2021 kam paguar 1500€ për 6 kg mish të terur dhe 20 kg djathë dhe 2 “shteka cigare”. Kam dokumentacionet e doganës.

Dy persona kemi qenë në veturë, por atyre nuk ju intereson fare, edhe pse me fatura kemi dëshmuar që gjysma janë të miat dhe gjysma të udhëtarit tjetër.


Po ashtu një person tjetër nga Suhareka ka paguar 2650 € për 17 kg mish të terur që e ka marrë për konsum privat, mërgimtari i cili jeton në Itali”, ka thënë K. B. për albinfo.ch.

Ai ka bërë thirrje për kujdes për udhëtarët nga Zvicra që kalojnë nga Kroacia, pasi mund të përballen me dënime të tilla.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë