Aktivizohet sistemi i menaxhimit të radhës në Komunën e Suharekës

  • 20.12.2022
Aktivizohet sistemi i menaxhimit të radhës në Komunën e Suharekës

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka njoftuar se sistemi i menaxhimit të radhës është aktivizuar.

I pari i Suharekës, Bali Muharremaj përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në facebook, ka bërë të ditur se sistemi i menaxhimit të radhës tani më është dhe se i njejti do të ketë shërbim shumë më të lehtë për qytetarët e komunës.

“Sistemi i menaxhimit të radhës, tashmë është aktiv dhe natyrisht do të ketë shërbim shumë më të lehtë për qytetarët.


Për dokumentet e nevojshme, të cilat i kemi në përgjegjësi si komunë, do të jemi të angazhuar gjithmonë.” ka shkruar Muharremaj.

Rikujtojmë se ky ishte njëri nga 78 premtimet e kryetarit Muharremaj për mandatin e dytë.

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka dhënë premtime në fushën e administratës, arsimit, bujqësisë, ekonomisë, infrastrukturës, kulturës, shëndetësisë, shërbimeve publike, sociale, sporti dhe urbanizëm.

Ndërsa, ky premtim hynë në fushën e administratës.

Administratë

1. Ndërtimi i objektit të ri komunal;
2. Krijimi i qendrës ‘One Stop Shop’ (të gjitha shërbimet në një vend);
3. Implementimi i sistemit të menaxhimit të radhës;
4. Funksionalizimi i sistemit të vijueshmërisë në punë te të gjitha institucionet;
5. Krijimi i sistemit IOS-ANDROID të Gjendjes Civile-aplikimi për dokumente përmes sistemit;
6. Trajnimi dhe informimi i stafit me ligjet e reja dhe ndryshimet ligjore që bëhen.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë