Aksidentohen dy vetura në Suharekë – lëndohet shoferi dhe pasagjeri i njërës veturë, shoferi tjetër ik nga vendi ngjarjes

  • 09.03.2023
Aksidentohen dy vetura në Suharekë – lëndohet shoferi dhe pasagjeri i njërës veturë, shoferi tjetër ik nga vendi ngjarjes

Mosrespektimi i rregullave në komunikacion, mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës në shumicën e rasteve përfundon me aksident, ku përveç dëmëve materiale shkaktohen edhe lëndime në njerëz.

Një aksident trafiku ka ndodhur të mërkurën, rreth orës 18:20 në Suharekë, raporton SuharekaOnline.

Sipas raportit të policisë bëhet e ditur se në aksident janë përfshirë dy vetura, ku kanë mbetur të lënduar drejtuesi i njërës veturë dhe pasagjeri të cilët janë dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Prizrenit.


Ndërsa, drejtuesi i automjetit tjetër sipas, policisë thuhet se ka ikur nga vendi i ngjarjes.

Suharekë (NN) 08.03.2023 – 18:20. Ka ndodhur aksident trafiku në mes dy veturave civile. Si pasojë, lëndime kanë pësuar vozitësi dhe pasagjeri i tij mashkull  kosovar të cilët janë dërguar për  tretman mjekësor në Spitalin e Prizrenit. Ndërsa vozitësit tjetër mashkull  kosovar ka ikur nga vendin i ngjarjes.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë