Aksident trafiku në Vraniq të Suharekës, lëndohen tre persona

  • 04.03.2023
Aksident trafiku në Vraniq të Suharekës, lëndohen tre persona

Mosrespektimi i rregullave në komunikacion, mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës në shumicën e rasteve përfundon me aksident, ku përveç dëmëve materiale shkaktohen edhe lëndime në njerëz.

Një aksident trafiku ka ndodhur të premtën rreth orës 23:15 në fshatin Vraniq të Suharekës, raporton SuharekaOnline.

Sipas raportit të policisë bëhet e ditur se dy automjete me targa vendore dhe drejtues meshkuj janë përfshirë në aksident trafiku, ku si pasoj janë lënduar tre persona, drejtuesi i njërës veturë dhe dy pasagjere.


Policia njofton se personat e lënduar si pasojë e aksidentit kanë pranuar tretmanin mjekësor dhe pas kësaj janë liruar.

Fsh. Vraniq, Suharekë 03.03.2023-23:15 Dy automjete me targa vendore me drejtues meshkuj  kosovarë janë përfshirë në aksident trafiku në mes veti. Si pasojë e aksidentit lëndime të lehta trupore kanë pësuar drejtuesi i njërës nga veturat e përfshira në aksident dhe dy pasagjeret femra  kosovare. Të lënduarit pas pranimit të tretmanit mjekësor janë liruar.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë