Afër 200 mijë € do të investohen në disa fshatra të Suharekës për shtim të kapaciteteve për ujë të pijshëm

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka bërë të ditur se kanë arritur marrëveshje me KRU “Hidroregjioni Jugor” Sh.A Prizren për bashkëfinancim të disa projekteve.

Afër 200 mijë € do të investohen në disa fshatra të Suharekës për shtim të  kapaciteteve për ujë të pijshëm

Muharremaj ka thënë se afër 200 mijë euro do të investohen në fshatrat Peqan, Greikoc, Nishor, Rrugën “Xhavit Sylaj”, Rruga “Kenan Halimi” në Peqan dhe projekte të tjera.

Ai ka shtuar se ky bashkëfinancim mes KRU “Hidroregjioni Jugor” dhe Komunës së Suharekës, ka për qëllim investimin dhe shtimin e kapaciteteve ujore, zjerimin e sistemit të ujësjellit e të tjera.


Gjithashtu, i pari i Suharekës ka premtuar se qytetarëve do tu përmirësohet kualiteti i jetës dhe për këtë nuk do të mungoj angazhimi i tyre.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë