67 raste aktive me COVID-19 në Suharekë, 3,339 në tërë Kosovën

Ministria e Shëndetësisë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 585 raste pozitive me COVID-19, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.

67 raste aktive me COVID-19 në Suharekë, 3,339 në tërë Kosovën

Brenda 24 ore janë regjistruar 6 raste pozitive me COVID-19 në Komunën e Suharekës.

Vendbanimet e rasteve pozitive me COVID-19 janë: Prishtinë  262, Mitrovicë  45, Gjakovë  36, Vushtrri  30, Pejë  28, Prizren  21, Podujevë  19, Obiliq  19, Gjilan  18, Ferizaj  17, Fushë Kosovë  14, Viti  12, Klinë  10, Lipjan  10, Skenderaj  8, Suharekë  6, Gllogoc  5, Rahovec  5, Istog  4, Malishevë  3, Junik  3, Novobërdë  2, Kaçanik  2, Kllokot  2, Deçan  2, Graçanicë  1, Kamenicë  1.


Po ashtu, janë shëruar 57 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.372.

Të shëruarit nga COVID-19 janë nga këto komuna: Prishtinë  46, Malishevë  5, Podujevë  1, Prizren  1, Gllogoc  1, Suharekë  1, Ferizaj  1, Fushë Kosovë  1.

Kurse numri i rasteve aktive është 3,339, prej tyre 67 raste aktive në Komunën e Suharekës.

Me 67 raste aktive me COVID-19, Suhareka renditet e 12-ta në nivel komunash, ndërsa tabelën e kryesojnë komuna e Prishtinës, Mitrovicës dhe Prizrenit.

Numri total i rasteve pozitive është 164,705 raste nga 1,462,644 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2,994 raste të vdekjes.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë