67 kandidat aplikojnë për 6 vende të lira pune në disa shkolla të Suharekës

  • 23.11.2022
67 kandidat aplikojnë për 6 vende të lira pune në disa shkolla të Suharekës

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë (DKA) ditë më parë kishte hapur konkurs pune për 6 mësimdhënës/e në disa shkolla të Komunës së Suharekës.

Për këtë konkurs komisioni përzgjedhës ka përpiluar listën e ngushtë të kandidatëve të cilët i janë nënshtruar testit me shkrim dje, 22.11.2022 në sallën e Asamblesë (te parku i qytetit) të Komunës së Suharekës ku janë ndarë në dy grupe sipas këtij orari: 08:30 dhe 10:30.

SuharekaOnline ka siguruar listën e ngushtë me emrat dhe mbiemrat e kandidatëv/e, poashtu në këto dokumente figuron edhe orari për secilën pozitë të këtij konkursi.


Nga lista e cila është publikuar rezulton se gjithsej 67 kandidatë kanë aplikuar për 6 vende të lira pune në shkollat: SHFMU “7 Marsi” në Suharekë, SHFMU “Ramë Bllaca” në Bllacë, SHFMU “Dëshmorët e Kombit” në Grejkoc,SHFMU “Dituria” në Samadrexë, Institucioni Parashkollor “Fluturat” dhe Gjimnazi “Jeta e re”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë