382 vota me kusht mund ta “djegin lojën”, vendimtare për fatin e disa kandidatëve për asamble në Suharekë

  • 25.10.2021
382 vota me kusht mund ta “djegin lojën”,  vendimtare për fatin e disa kandidatëve për asamble në Suharekë

Në bazë të votave aktuale numri i ulësve për kuvend komunal do të ketë këtë përbërje: AAK – 12, LDK – 9, PDK – 4, VV -4, IQ e Therandës 1 dhe NISMA 1.

Sidoqoftë pas kësaj ndarje tani “gara” për ulëse në kuvendin komunal është bartur brenda partive, ku pas numërimit të votave me postë te disa subjekte politike renditja në listën e rezultateve është rikonfiguruar.


Kandidatët që janë të përafërt me numër të votave dhe që gjenden në listën e mundshme të atyre që mund të sigurojnë ulëse në asamble shpresën për fitimin e saj tashmë e kanë bartur te votat me kusht dhe të personave me aftësi të kufizuara.

SuharekaOnline mëson se nga 12,956 vota me kusht, në Suharekë janë 382 të tilla dhe 85 të personave me aftësi të kufizuara, ku sipas KQZ-së numërimi i tyre pritet të përmbyllet ditën e martë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë