3 raste të dhunës në familje, 2 raste të ngacmimit… – Krejt çfarë ndodhi brenda 2 jave në Suharekë

  • 22.03.2023
3 raste të dhunës në familje, 2 raste të ngacmimit… – Krejt çfarë ndodhi brenda 2 jave në Suharekë

Gjatë ditës së sotme në Komunën e Suharekës është mbajtur takimi i radhës i sigurisë lokale.

Takimin e rregullt dyjavor të Koordinimit Lokal për Siguri që u mbajt sot i kryesuar nga nënkryetarja e Komunës së Suharekës Mihrije Suka, e cila ka njoftuar rreth aktivitetet të cilat janë zhvilluar në komunë gjatë dy jave.

Suka, ka njoftuar për aktivitetet dhe punët që janë kryer në komunë, ajo ka përrmendur vizitën e kryetarit të Rahovecit dhe Shtimës, pastaj takimi me përfaqsues të Postës dhe telekomit si dhe për aktivitete tjera.


Ndërsa, për gjendjën e sigurisë në Komunën e Suharekës ka raportuar Komandanti i Policisë në Suharekë, kapiten Afrim Sylaj, i cili ka thënë se ka qenë gjendje e qetë e sigurisë gjatë dy jave që kaluan.

Ai më pastaj ka numëruar rastet që kanë ndodhur gjatë dy jave si: 8 aksidente në trafik, 1 dëmtim prone, 1 mosrespektim i urdhërit të Gjykatës, 3 vjedhje, 1 incident zjarri, 1 lëndim trupor, 2 kanosje, 3 dhunë familjare, 2 ngacmim , 2 raste të mashtrimit, 1 mbajtje në pronësi – kontroll i pautorizuar i armës dhe 1 monedhe e falsifikuar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë