2 raste të dhunës në familje, 3 vjedhje dhe 1 rast incident zjarri – krejt çka ndodhi brenda dy jave në Suharekë

  • 16.11.2022
2 raste të dhunës në familje, 3 vjedhje dhe 1 rast incident zjarri – krejt çka ndodhi brenda dy jave në Suharekë

Është mbajtur në Komunën e Suharekës është mbajtur takimi i radhës i sigurisë lokale.

Derisa ka raportuar për gjendjen e sigurisë lokale në komunën tonë, komandanti i stacionit policor në Suharekë, Afrim Sylaj, i cili ka numëruar rastet që kanë ndodhur gjatë dy jave, shkruan SuharekaOnline.

Komandanti, Afrim Sylaj ka njoftuar se gjatë dy javëve që lam pas në Stacionin Policor në Suharekë janë raportuar 6 aksidente në trafik, 1 ndërhyrje në sistemet kompjuterike, 2 raste sulm.


Poashtu Sylaj ka bërë të ditur se gjatë dy javëve të kaluara janë raportuar edhe 2 raste të dhunës në familje, 2 shkaktim i rrezikut të përgjithshëm, 1 incident zjarri, 3 raste të vjedhjeve , 1 rast pjesmarrje në huliganizëm, 1 vetëgjyqësi dhe 1 fotografim dhe inqizim i paautorizuar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë