1 milion euro për Suharekën nga MMPHI, do të ndërtohen dy rrugë, park dhe shtatore

  • 06.05.2022
1 milion euro për Suharekën nga MMPHI, do të ndërtohen dy rrugë, park dhe shtatore

Zv.ministri i Infrastrukturës, Hysen Durmishi dhe kryetari Muharremaj kanë nënshkruar memorandumin e mirëkuptimit për bashkëfinancimin e disa projekteve.

Kryetari Muharremaj ka bërë të ditur se do të bashkëfinancohen këto projekte:
– Ndërtimi i rrugës Gjinoc- Novakë – Mamushë në vlerë 450 mijë euro;
– Ndërtimi i rrugës Baçevc- Sallagrazhdë-Greikoc- Korishë në vlerë 400 mijë euro;
– Ndërtimi i parkut dhe rregullimi i shtatoreve në qendër të Mushtishtit.


I pari i Suharekës ka falenderuar zëvendësministrin Durmishi për bashkëpunimin i cili kontribuon në zhvillimin e Komunës së Suharekës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë