Zafir Berisha ironizon me Totajn e PDK-së: Politika nuk matet me kilometrazhin e biçikletës

  • 14.02.2020
Zafir Berisha ironizon me Totajn e PDK-së: Politika nuk matet me kilometrazhin e biçikletës

Pas fitores së opozitës dje në Prizren, ku kandidati i PDK-së, Sulltan Badalli, është zgjedhur Kryesues i Kuvendit, ka reaguar edhe Kryetari i Degës së PDK-së, Shaqir Totaj.

Në reagimin e tij, Totaj, ka premtuar bashkëpunim me Kryetarin e Prizrenit, Mytaher Haskuka, për siç ka thënë ai, për të mirë të interesit publik të Prizrenit.

Por, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Kryetarit të Nismës Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, i cili ka injoruar me këtë ofertë të Totajt ndaj Haskukës.


Reagimi i plotë i Zafir Berishës:
“Hajde Shaqo hajde!
E lexova diku që Shaqir Tota i paska afruar bashkëpunim z.Haskuka për të mirën e Prizrenit…
I gjori Shaq, duke tentuar të shitet si politikan fleksibil dhe i menqur, ja paska “fut” kotë, duke dëshmuar edhe një herë se është duke u rritur në politik.
Shaqo djali, ai skizofreni nuk bashkëpunon me partin e vet dhe nuk ka ditur me bashkëpunar me ata që e kanë sjellur në pushtet, e me ju… shko o burri dheut bëne ndonjë kursë të politikës njëher e pastaj merru me politik sepse politika nuk matet me kilomotrazhin e bicikletës!”, thuhet në reagimin e Zafir Berishës.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë