Terrorizohet vajza e re në mes të rrugës në Prizren, një person e kap me zor nga mbrapa

  • 01.03.2023
Terrorizohet vajza e re në mes të rrugës në Prizren, një person e kap me zor nga mbrapa

Ecja nëpër rrugët e qyteteve të Kosovës është shndërruar në sport ekstrem për vajzat dhe gratë.

Kjo për shkak të mungesës së sigurisë pasi që ato gjatë kohës që lëvizin vetëm, vazhdimisht hasin në persona të dyshimtë të cilët i ngacmojnë ato e për më tepër marrin guximin edhe t’i ngacmojnë, sulmojnë dhe dhunojnë seksualisht.

Me një rast të tillë është përballur mbrëmë një vajzë në rrugën ‘William Walker’ në Prizren.


Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se ngjarja ka ndodhur derisa 20-vjeçarja po ecte rrugës, kur në një moment një person i panjohur e kishte kapur nga mbrapa dhe ia kishte mbyllur gojën me dorë.

E frikësuar dhe e shqetësuar nga ajo që i ka ndodhur, e reja ka kërkuar ndihmën e Policisë, ku para hetuesve policorë ka rrëfyer gjithë tmerrin që përjetoi, teksa bëri me dije se i dyshuari menjëherë pas kryerjes së veprës është larguar me shpejtësi në drejtim të panjohur.

Njësitë policore kanë marrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore që ndihmojnë në identifikimin dhe kapjen e personit të dyshuar.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Ngacmim’, ndërsa veprimet tjera ligjore do merren varësisht nga zhvillimi i hetimeve.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë