KEDS njofton për punime, këto vende nesër mbesin deri në 6 orë pa rrymë

  • 10.02.2023
KEDS njofton për punime, këto vende nesër mbesin deri në 6 orë pa rrymë

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se me 11 shkurt 2023 do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës.

KEDS ka njoftuar se gjatë ditës së shtunës në disa vende të Komunës së Prizrenit do të ketë ndërprerje të energjisë, raporton SuharekaOnline.

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit


1.

NS 110/10 [kV] Prizreni 3 do të ndërprehet:

TS 10/0.4[kV] Levisha (kodi:31000012001) nga ora 07:00 deri 13:00

Vendet: rr.Edit Durham (një pjesë), rr.Adriatiku, rr.Adem Jashari( një pjesë), rr.Tahir Meha, rr.Sami Frashëri ( një pjesë), rr.Ardian Zurnagjiu dhe rr. Mbretëresha Teutë.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri, krasitja e drunjëve dekorativ në rr. Adem Jashari nga kompania “EKOREGJIONI”.

* * * 

Punime nga pala e tretë

1.

NS 110/10 [kV] Prizreni 3 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Malesia e re  (kodi:31000030) nga ora 10:00 deri 14:00

Vendet: Shpenadia, Caparc, Novake, Velezha, Sërbicë e Epërme, Smaq, Legjendë, Malësia e Re, Trepeticë;  afariste: Mullini Rexhep Ukaj, Firma Vesel Rexhaj dhe Fabrika e lëngjeve Novak.

Arsyeja: Për realizimin e sistemit hyrje/dalje 10 kV, sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë