Gjenden mbetje mortore në Prizren, punëtori që gërmonte flet për rastin

  • 21.03.2022
Gjenden mbetje mortore në Prizren, punëtori që gërmonte flet për rastin

Punëtorët e kompanisë “Ekoregjioni”, ndalën punën në gjysmë teksa po gërmonin, sepse hasën në diçka të fortë dhe të pazakontë. Ishin eshtrat e gjetura, të cilat duhet të ekzaminohen për të parë se të kujt janë.

“Ora ka qenë 08:30, kur kemi filluar me hapë varrin. Kur kemi shku me një thellësi rreth 80 centimetra, kem hasë në një kufomë, e cila ka qenë e mbështjellë me rroba dhe batanije.


Gjithashtu e ka pasë një qese të llastikut që gjatë luftës i mbështjellshin me to. Në atë moment i kemi thirrë policinë dhe hetimet janë marrë ata”, ka thënë ai për T7.

Menjëherë pas telefonatës ekipet e njësive relevante të Policisë kanë dalur në vend të ngjarjes. Gjithashtu, është njoftuar edhe Prokurori i Shtetit.

Hetimet janë duke vazhduar nga organet kompetente.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë