Bie në pranga malishevasi që s’e linte rehat ish të fejuarën, kërcënonte se do t’ia publikojë fotot intime

  • 27.01.2023
Bie në pranga malishevasi që s’e linte rehat ish të fejuarën, kërcënonte se do t’ia publikojë fotot intime

Shpesh herë të rinjtë e kanë të vështirë të pranojnë ndarjen nga partnerët e tyre. Ata nuk zgjedhin formë për të provuar që të kthehen sërish bashkë, e madje nuk i kursejnë as kërcënimet e shantazhet ndaj tyre.

Një vajzë e re në fshatin Turjakë të Malishevës muaj më parë kishte raportuar në Polici se është në hall nga ish i fejuari i saj, i cili po kërkon me ngulm që të vazhdojnë lidhjen e dashurisë.

Burimet e Gazetës Sinjali kanë bërë me dije se 25-vjeçari dyshohet që përmes mesazheve të dërguara në adresë të familjarëve të viktimës dhe të fejuarit të saj aktual, ka kërcënuar se do t’ia publikojë fotot intime të 25-vjeçares, në rast se ajo nuk pranon që të vazhdojë lidhjen me të.


Përballë kësaj situate, viktima është detyruar që ta denoncojë rastin në Polici, ku para hetuesve ka deklaruar se këto kërcënime janë të vazhdueshme.

Njësitë policore janë aktivizuar për arrestimin e të dyshuarit, i cili ka shijuar lirinë nga arratia që nga muaji shtator.

I dyshuari është arrestuar mbrëmë dhe i njëjti është dërguar në mbajtje nën dyshimet për kryerjen e veprës penale ‘Ngacmim’./GazetaSinjali/

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë