Aksident i rëndë mes dy veturave në Prizren, 6 persona të lënduar dërgohen në spital

  • 28.01.2023
Aksident i rëndë mes dy veturave në Prizren, 6 persona të lënduar dërgohen në spital

Mosrespektimi i rregullave në komunikacion, mospërshtatja e shpejtësisë me kushtet e rrugës në shumicën e rasteve përfundon me aksident, ku përveç dëmëve materiale shkaktohen edhe lëndime në njerëz.

Policia e Kosovës ka njoftuar se dje rreth orës 21:05 në rrugën e transitit në Prizren ka ndodhur një aksident trafiku mes dy veturave, raporton SuharekaOnline.

Policia bën të ditur se si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar dy vozitësit dhe katër pasagjerë.


Poashtu, njoftohet se të lënduarit janë dërguar në Spitalin e Prizrenit, ndërsa dy nga pasagjerët janë dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësor.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt. 

Rr. Transitit, Prizren (NN) 27.01.2023 – 21:05. Ka ndodhur aksident trafiku në mes dy veturave. Si pasojë, lëndime kanë pësuar dy vozitësit dhe katër pasagjerë. Të lënduarit janë dërguar në Spitalin e Prizrenit, ku dy nga pasagjerët janë dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësor. Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë