FSK përgatitet për “Defender- EUROPE’ 23″

  • 12.02.2022
FSK përgatitet për “Defender- EUROPE’ 23″

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka bërë të ditur se po vazhdojnë përgatitjet për Stërvitjen “Defender- EUROPE’ 23” dhe së bashku drejtë zhvillimit të aftësive dhe kapaciteteve të plota operacionale të FSK-së.

Mehaj në një postim në Facebook shkruan se vazhdon partneriteti shumë i ngushtë me ushtrinë amerikane.


“Partneriteti shumë i ngushtë me Ushtrinë Amerikane vazhdon fuqishëm edhe përmes Organizatës së Menaxhimit të Trajnimit për Asistencë në Siguri (SATMO).

Vazhdojmë së bashku me përgatitjet për Stërvitjen ‘Defender- EUROPE’ 23’ dhe së bashku drejtë zhvillimit të aftësive dhe  kapaciteteve të plota operacionale të FSK-së”, shkruan Mehaj. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë