Një muaj paraburgim për shoferin e autobusit ku vdiqën 10 mërgimtarë
26 të lënduar nga aksidenti në Kroaci lirohen nga spitali, 16 vazhdojnë të trajtohen

44 minuta më parë / Lajme

26 të lënduar nga aksidenti në Kroaci lirohen nga spitali, 16 vazhdojnë të trajtohen

Në mëngjesin e sotëm, ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se deri më tani 26 nga të lënduarit në aksidentin tragjik në Kroaci janë...

Policia apel shoferëve për respektim të rregullave në trafik: Ne jemi në shërbimin tuaj dhe për sigurinë tuaj

1 orë më parë / Lajme

Policia apel shoferëve për respektim të rregullave në trafik: Ne jemi në shërbimin tuaj dhe për sigurinë tuaj

Policia e Kosovës vazhdimisht po apelon tek pjesëmarrësit në trafik për kujdes të shtuar në trafik. Por, përkundër apeleve nga policia, aksidentet po vazhdojnë të...

IKSHPK thirrje qytetarëve të kenë kujdes me ushqimin në këto temperatura të larta

1 orë më parë / Lajme

IKSHPK thirrje qytetarëve të kenë kujdes me ushqimin në këto temperatura të larta

Në Kosovë janë rikthyer temperatura tejet të larta ditëve të fundit. Temperaturat e larta që mbretërojnë në sezonin e verës ndikojnë negativisht në organizmin e...