Forca YLLI Superliga e Kosovës, sot derbi i javës KB Rahoveci – KB Golden Eagle YLLI

Edhe sot do të vazhdojë zhvillimi i xhiros së 15-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Kjo xhiro do të sjellë ndeshje interesante edhe sot më 5 dhjetor derisa veçohet derbi KB Rahoveci – KB Golden Eagle YLLI

Derbi i sotëm pritet të luhet në palestrën “Mizahir Isma” në Rahovec me fillim prej orës 19:00.

Vreshtarët e përforcuar së fundmi me dy amerikanë do të mundohen të vazhdojnë me formë të mirë në këtë edicion, ku kanë 11 fitore dhe dy humbje, kurse Suharekasit kanë tetë fitore dhe tri humbje, duke pasur një edicion mjaft të mirë.

Po ashtu sot do të zhvillohet edhe ndeshje mes Pejës dhe Trepçës me fillim prej orës 19:00 në palestrën “Karragaçi”.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.