Para ndeshjes, Shaqir Palushi i uron Golden Eagle Yllit fitore

Para ndeshjes, Shaqir Palushi i uron Golden Eagle Yllit fitore
Çlirim Gashi

15.02.2020 / KB Ylli

Palestra “Mizahir Isma” në Rahovec sonte duke filluar nga ora 20:30 është nikoqire e finalës për kupën e Kosovën në basketboll ndërmjet KB Golden Eagle Ylli dhe KB Peja.

Pronari i kompanisë Frutex, Shaqir Palushi përmes një shkrimi i ka uruar fitore Golden Eagle Ylli mbi të gjitha sot le të fitoj basketbolli dhe sporti në përgjithësi.

“Sot është dita e finales së madhe e kupës së Kosovës në Basketboll ku klubi i qytetit tonë Golden Eagle Ylli ndeshet me klubin mik Pejën.

Është kënaqësi dhe emocion i madhë që përkrahja dhe investimi i vazhdueshëm në sport e kulturë sepse ja kemi obligim shumë brezave të kaluar dhe të ardhmes tonë rinisë së merkullueshme.

LEXO EDHE:  [ZYRTARE] Golden Eagle Ylli transferon Brandon Randolph

Uroj që sot klubi ynë i qytetit Ylli të vazhdoj rrugën e fitoreve që e kanë përcjellur komplet vitin 2020 si në kampionat po ashtu edhe në final 8 dhe të fitoj kupën e Kosovës.

Suksese KB Golden Eagle Yllit dhe KB Pejës, le të fitoj basketbolli dhe sporti në përgjithësi” ka shkruar Palushi.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë

Të fundit