🏀 Golden Eagle Ylli mposhtet nga Sigal Prishtina, shpallet kampione vjeshtore

Foto: KB Golden Eagle Ylli - Rexh Gashi

Sigal Prishtina ka mundur Golden Eagle Yllin në udhëtim me rezultat 79:82 (15:17, 26:25, 18:23, 20:17) në kuadër të javës së 18-të të Superligës së Kosovës në basketboll. Me këtë fitore, Prishtina është shpallur kampione vjeshtore me 29 pikë.

Sa i përket ndeshjes, ajo ishte shumë interesante dhe dramatike. Çereku i parë ishte i barabartë dhe përfundoi me rezultat 15:17 për prishtinasit. Edhe periudha e dytë ishte shumë e barabartë, ku asnjëra skuadër nuk arrinte të shkëputej në epërsi dhe përfundon 26:25 për therandasit. Në periodën e tretë, kryeqytetasit ishin më të mirë dhe fitojnë me rezultat 18:23. Dhjetëminutëshi i fundit ishte shumë interesant dhe i barabartë. Edhe pse Ylli e fitoi këtë çerek 20:17, nuk arriti të shmang humbjen dhe në fund Sigal Prishtina triumfon me rezultat 79:82.

Te Golden Eagle Ylli u dallua Samir Zekiqi me 24 pikë e tetë kërcime, kurse te Sigal Prishtina u dalluan Fahro Alihoxhiq me 20 pikë e 18 kërcime dhe Divine Myles me 26 pikë e tetë asistime.

Sigal Prishtina e përfundon stinorin vjeshtor me 13 fitore dhe tri humbje, kurse Golden Eagle Ylli me 10 fitore dhe gjashtë humbje.

🎬🍿 Këta janë super-filmat që mund t’i shikoni këtë fundjavë në Cineplexx

Këtë fundjavë, në Cineplexx mund t’i shikoni nga premierat më të fundit botërore, deri tek filmat vendor që po vazhdojnë të korrin suksese.