Jameel Mckay ndan rrugët me KB Golden Eagle Yllin
Bunjaku i Golden Eagle Yllit top-shënuesi i javës së 26-të

02.03.2020 / KB Ylli

Bunjaku i Golden Eagle Yllit top-shënuesi i javës së 26-të

Xhiroja e 26-të e Superligës së Kosovës në basketboll ka dhuruar ndeshje shumë interesante. Derbi i kësaj jave u zhvillua në Suharekë ndërmjet Golden Eagle...

KB Peja fiton derbin ndaj KB Golden Eagle Ylli

01.03.2020 / KB Ylli

KB Peja fiton derbin ndaj KB Golden Eagle Ylli

Peja ka fituar derbin e xhiros së 26-të në Superligë, duke mundur Golden Eagle Yllin në udhëtim me rezultat 77:84 (17:16, 20:20, 22:23, 18:25). Kjo...

KB Golden Eagle Ylli kërkon revansh ndaj KB Pejës

29.02.2020 / KB Ylli

KB Golden Eagle Ylli kërkon revansh ndaj KB Pejës

Pas një pushimi prej tri javësh, shkaku i “Final 8” të Kupës dhe ndeshjeve të Përfaqësueses së Kosovës në kuadër të parakualifikimeve për Botërorin 2023,...