[DOKUMENT] Këta deputetë të Kuvendit të Kosovës, votuan pro themelimit të Gjykatës Speciale

Më 3 gusht të vitit 2015, ishte votuar Gjykata Speciale, e cila tashmë ka filluar që t’i thërras krerët më të lartë të shtetit të Kosovës, duke filluar nga kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj.

Pro kësaj gjykate, kishin votuar 82 deputetë, 5 ishin kundër dhe një abstenoi

SuharekaOnline ua sjell procesverbalin mbi votimet e deputetëve që votuan pro dhe kundër formimit të Gjykatës Speciale.

Kujtojmë se kundër themelimit të Gjykatës Speciale asokohe ishin tri partitë politike opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën.

Listën e deputetëve mund ta gjeni edhe në faqen e Kuvendit të Kosovës KËTU