Tabela pas dy takimeve të djeshme: Ballkani lider, Gjilani pikët e para këtë edicion

Dje janë zhvilluar dy takime në kuadër të IPKO Superligë, ku vëmendje pati takimi në Suharekë, ku u përballën FC Ballkani ndaj KF Feronikelit.

Ballkani ka shënuar fitore të madhe në Suharekë ndaj Kampionit aktual, Feronikelit me rezultat 3-1.

Kurse fitore ka shënuar edhe Gjilani në udhëtim te Ferizaj.

“Skifterat” fituan me rezultatin 3-0, dhe rikthehen pas disfatës befasuese një javë më parë.

Pas kësaj fitore Ballkani tashmë ka katër pikë, kurse Gjilani arrin pikët e para këtë edicion.

Më posht tabela:

RAPORTO