Superliga: Derbi të dielën, Drenica – Ballkani

Këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e shtatë e Ipko Superliges së Kosovës, ku skuadra nga Suhareka, FC Ballkani do të përballet me Drenicën.

Është publikuar orari i xhiros së 7-të, në Ipko Superligë.

Do të zhvillohen takime interesante, por vëmendja kryesore do të jetë në ndeshjen Drenica – Ballkani ku na pret derbi i madh.

Ky takim do të zhvillohet të dielën nga ora 15:00.

Kurse takime tjera interesante priten të jenë edhe ato në mes të Gjilanit dhe Dritës si dhe ai në mes të Vushtrrisë dhe Prishtinës.

E shtunë, ora 15:00
Feronikeli – Ferizaj
Llapi – Dukagjini
Trepça 89 – Flamurtari

E diel, ora 15:00
Gjilani – Drita
Drenica – Ballkani
Vushtrria – Prishtina