Përfundon ndeshja KF Llapi – FC Ballkani

Përfundon ndeshja KF Llapi – FC Ballkani

Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme në Superligë.

Në derbi, Feronikeli ka fituar takimin me golin e Mendurim Hotit ndaj Prishtinës.

Kurse në sfidën e radhës në Podujevë, Llapi e Ballkani luajtën baras, 0-0.

Fitore në këtë xhiro ka arritur Flamurtari të cilët e mposhtën 1-0, Ferizajn me golin e Shend Kelmendit.

Me fitore, Feronikeli tubon 6 pikë, ndërsa Flamurtari arrin në kuotën e 5 pikëve si dhe Ballkani gjendet në vendin e tretë me 5 pikë.

RAPORTO