Përfundon ndeshja, FC Ballkani e mposht Prishtinën në Suharekë

07.10.2019

Ka përfunduar ndeshja FC Ballkani – FC Prishtina në kuadër të Superligës së Kosovës, e cila kjo ndeshje u zhvillua në Suharekë. FC Ballkani ka shënuar fitore ndaj FC Prishtinës në Suharekë me rezultat përfundimat 1-0. “Luanët” e Ismet Munishit treguan edhe një herë se janë të gatshëm që të japin gjithçka në fushë vetëm […]

Përfundon ndeshja, FC Ballkani e mposht Prishtinën në Suharekë Foto: Ilustrim

Ka përfunduar ndeshja FC Ballkani – FC Prishtina në kuadër të Superligës së Kosovës, e cila kjo ndeshje u zhvillua në Suharekë.

FC Ballkani ka shënuar fitore ndaj FC Prishtinës në Suharekë me rezultat përfundimat 1-0.

“Luanët” e Ismet Munishit treguan edhe një herë se janë të gatshëm që të japin gjithçka në fushë vetëm për fitore.

Skuadra nga Suhareka, FC Ballkani në gjysmën e dytë të ndeshje kishte arritur që të kalojë në epërsi ndaj Prishtinës me rezultat 1-0.

Pas 57 minutave lojë ylli i Ballkanit, Blend Baftiu ka arritur që të shënojë golin e parë të kësaj ndeshje.

Ndërsa në minutën e 67′ ishte mundësi ideale për Ballkanin që të shënojë golin e dytë si vendas, por Kuc nuk arriti që të shtyjë topin në rrjetë.

Kujtojmë se tani pas fitores FC Ballkani renditet në vendin e parë në tabelën e Superligës në Kosovë.