Ndeshja FC Ballkani – FC Prishtina, shënohet goli i parë nga vendasit

07.10.2019

Sot në Superligën e Kosovës në futboll është duke u zhvilluar takimi mjaft interesant, ku klubi nga Suhareka, FC Ballkaniështë duke u përballur me klubin nga kryeqyteti i Kosovës, FC Prishtina. Skuadra nga Suhareka, FC Ballkani në gjysmën e dytë të ndeshje ka arritur që të kalojë në epërsi ndaj Prishtinës me rezultat 1:0. Pas […]

Ndeshja FC Ballkani – FC Prishtina, shënohet goli i parë nga vendasit Foto: Ilustrim

Sot në Superligën e Kosovës në futboll është duke u zhvilluar takimi mjaft interesant, ku klubi nga Suhareka, FC Ballkaniështë duke u përballur me klubin nga kryeqyteti i Kosovës, FC Prishtina.

Skuadra nga Suhareka, FC Ballkani në gjysmën e dytë të ndeshje ka arritur që të kalojë në epërsi ndaj Prishtinës me rezultat 1:0.

Pas 57 minutave lojë ylli i Ballkanit, Blend Baftiu ka arritur që të shënojë golin e parë të kësaj ndeshje.

Ndërsa në minutën e 67′ ishte mundësi ideale për Ballkanin që të shënojë golin e dytë si vendas, por Kuc nuk arriti që të shtyjë topin në rrjetë.