Ismet “Baba” ulet në “fron”, profili i tij nuk do koment, “Erdha, pashë, fitova”

Sot është zhvilluar derbi i Superligës së Kosovës ndërmjet FC Prishtinës dhe FC Ballkanit, në kuadër të javës 20-të.

Derbi i sotëm u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Të dyja skuadrat kanë pasur paraqitje mjaft të mirë, por përfundoi pa gola.

Edhe pse ky takim përfundoi pa gola, Ballkani me një pikë të fituar nga kjo ndeshje kap kreun e tabelës.

Derbi i sotëm u zhvillua pothuajse në më shumë se 6 mijë tifozë.

Egzon Sadikaj nga Sopija është diagnostifikuar me kancer dhe ka nevojë për ndihmën tuaj

Të nderuar njerëz të vullnetit të mirë, i riu Egzon Sadikaj nga fshati Sopijë e Suharekës është diagnostifikuar me kancer. Shërimi i tij kërkon trajtim jashtë shtetit të Kosovës.

Me barazimin e sotëm, klubi nga Suhareka qëndrojnë lider në në tabelën e Superligës me plotë 41 pikë.

E veçanta e gjithë kësaj është se fotografia e profilit zyrtare të tekniku, Ismet Munishi në Facebook ka ndryshuar, “Baba” ka vendosur një fotografi montazh, ku shihet si mbret në një karrike të madhe.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.